Psí tanečníci

V sobotu, 14. února, jsme měli v Domově milou návštěvu.

Paní Martina Irglová s dcerou Viki se věnují se svými pejsky agility a dogdancingu.

Prostě si s nimi hrají a tančí. Účastní se soutěží a mají úspěchy. Zní to jednoduše, ale s přípravou stráví hodně času, práce a trpělivosti. Výsledek pak ovšem stojí za to.

Přijali pozvání a přišli nás „jenom“ potěšit, což bylo splněno beze zbytku. Předvedli s velkým nasazením hodně z toho  co umí. Byli bezprostřední a radost z příjemného odpoledne byla oboustranná. Pejsci dostali od klientů (výjimečně) piškotky a klienti si zase užili jejich neutuchající energii, radost a nadšení.

A aby bylo vidět, že to pejskům a jejich paničkám  opravdu jde, tak malá informace kdo vlastně jsou.

Ambra a Rumie – Jack Russel Teriér – holky, oběma je 6 let, věnují se agi a dogdancingu, jsou to jediní zástupci tohoto plemene v republice, kteří mají titul Master of Dogdancing I. stupně.

Káča – Parson Russell Teriér – jsou jí 3 roky, má titul Master of Dogdancing I. stupně (tento titul mají jenom 3 zástupci tohoto plemene v republice) Káča je nejveselejší z celé smečky a její komunikativnost a smysl pro každou „špatnost“ je  bezmezná… Ulovila proto nejvíc piškotků.

Work – je Border Collie, 9 měsíců, kluk – Viki ho připravuje na agi i dogdancing, zatím žádné úspěchy nemá protože závodit se může až od 10 měsíců…   Ale už také něco umí a úspěch určitě přijde.

Bylo to opravdu příjemné odpoledne, nám v Domově se to moc líbilo a „veselé smečce“ také. Předběžně jsme se domluvili na dalším setkání v druhé polovině dubna.

Na závěr bych chtěla podotknout, že jedinou odměnou pro vystupující byla dobrá nálada, a pro chlupáče pochvala, pohlazení a piškoty…

Děkujeme a těšíme se na příště

Naši partneři